O zespole

Artystki o niemałym doświadczeniu zarówno solowym, jak i kameralno-orkiestrowym, pozwalającym na osiągnięcie dojrzałości w brzmieniu i interpretacjach. Wszystkie członkinie zespołu Al Pari mają na swoim koncie udział w wielu prestiżowych kursach mistrzowskich oraz sukcesy w międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych. Współpracują z zawodowymi orkiestrami kameralnymi: AUKSO, Archetti, Baltic Neopolis, a także z NOSPR. Ponadto, biorąc udział w projektach orkiestr młodzieżowych: European Union Youth Orchestra, Britten-Pears Orchestra, Baltic Sea Philharmonic, Panufnik Project – Silesian Youth Orchestra, Orkester Norden czy CEI Youth Orchestra miały okazję koncertować zarówno w Europie jak również w Azji i Afryce.


Skład zespołu: Skrzypce -Marta Lucjan i Alicja Miruk-Mirska, Altówka Magdalena Maier, Wiolonczela Elżbieta Rychwalska


Zdjęcie Al pari 3.jpg

Pomimo stosunkowo krótkiego stażu kwartet smyczkowy Al Pari  ma już w swoim dorobku artystycznym koncerty w Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Teatrze Sztuk w Jaworznie, Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach, Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy- podczas festiwalu Mikstury Kultury. W maju 2018 roku kwartet Al Pari miał okazję zaprezentować się podczas koncertów w Belfort (Francja) w ramach FIMU Festival.

Natomiast w czerwcu 2018 miał miejsce recital Kwartetu Al Pari w sali kameralnej NOSPR w Katowicach w ramach cyklu koncertów Środa Młodych. W listopadzie 2018 APQ wystąpił podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Ostrawie.

Kwartet został również zaproszony do udziału w programie Le Dimore Del Quartetto, dzięki czemu artystki we wrześniu 2018 zaprezentowały recital kameralny w Palazzo.


Swój warsztat doskonaliły pod kierunkiem prof. Szymona Krzeszowca (Prymariusza Kwartetu Śląskiego) w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pobierały także lekcje mistrzowskie u takich nauczycieli jak: Dariusz Smolarski (Polska), Roland Baldini (Austria / Niemcy), Frank Reinecke (Niemcy), Anne-Christin Schwarz (Niemcy), Peter Schuhmayer (Austria). W ubiegłym roku kwartet wziął udział w 43. Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie w klasie kameralistyki prof. Andrzeja Orkisza oraz w warsztatach podczas Jaw Music Festival w Jaworznie prowadzonych przez skrzypka Yury’ego Revicha.

Od 2018 roku kwartet studiuje również pod kierunkiem Quartetto di Cremona w ramach Accademia Walter Stuaffer w Cremonie we Włoszech.Al Pari 2.jpg